جدیدترین اخبار همایش
پشتیبانان علمی همایش
iesi pldc
پشتیبانان طلایی
گلنور
میران طرح و فن آبگینه
پشتیبانان نقره ای
پشتیبانان برنز

SPN

نیکان

تکساز

فرانور

شید افراتاب لوگو آریاکوهان شهاب پارس
نورسا فرم    
روز شمار همایش

دومین همایش بین المللی روشنایی و نورپردازی ایران 28 تا 30 آبان 93 در هتل المپیک تهران برگزار شد.

عضو خبرنامه همایش شوید
 
دانلود کتابچه همایش
سخنرانان خارجیپروفسور دکتر توماس رامهیلد (Prof. Dr.Ing. Thomas Römhild)

پروفسور توماس رامهیلد فارغ التحصیل دکترای مهندسی معماری از دانشگاه هانوفر آلمان هستند. ایشان از سال 1995 تا کنون در دانشگاه ویسمار آلمان تدریس می کنند و یک دوره دو ساله به عنوان رییس دانشکده معماری در آن دانشگاه فعالیت داشته اند. پروفسور رامهیلد مسئول دوره کارشناسی ارشد نورپردازی دانشگاه ویسمار بوده و از بنیانگذاران موسسه ساختمان + انرژی + طراحی نورپردازی (IGEL) در آلمان هستند. دکتر جرج پایسیدیس (Dr. Georgios Paissidis)

دکتر جرج پایسیدیس فارغ التحصیل دکترای نورپردازی از دپارتمان تکنولوژی معماری دانشگاه فنی یونان (NTUA) هستند و به عنوان استاد مدعو در دانشگاه های ویسمار آلمان و دانشگاه HS Coburg یونان مشغول به تدریس بوده اند. ایشان رییس سابق انجمن تخصصی نورپردازی (PLDA) و مدیر پروژه چندین پروژه بزرگ نورپردازی در دنیا بوده و تا کنون 4 جایزه بزرگ بین المللی در زمینه نورپردازی را از آن خود کرده اند. دکتر پایسیدیس در حال حاضر رییس کمیته نوپردازی یونان (CIE) و عضو انجمن بین المللی طراحان نورپردازان (IALD) هستند و فعالیت حرفه ای خود را در زمینه نورپردازی به عنوان مدیر و طراح در شرکت Stilvi Lighting Ltd دنبال می کنند.مالکولم اینس (Malcolm Innes)

مالکولم اینس مدرس تمام وقت رشته های معماری و طراحی و هنرهای دیجیتال و عضو ارشد گروه تحقیقاتی نورپردازی در دانشگاه ادینبورگ انگلستان (Edinburgh Napier University) هستند. او مدتی مشاور مدیر شرکت بزرگ و مشهور نورپردازی Speirs and Major بوده اما در حال حاضر فعالیت حرفه ای خود را در شرکت مشاور Innes Design در زمینه نورپردازی و هنرهای محیطی که خود مؤسس آن بوده دنبال می کند و تا کنون موفق به دریافت 6 جایزه بین المللی نورپردازی در این زمینه شده است. کتاب آقای اینس با عنوان Lighting for Interior Design یکی از منابع اصلی نورپردازی داخلی محسوب می شود.داریا کاشیانی (Daria Casciani )

داریا کاشیانی پژوهشگر دوره دکتری نورپردازی دانشگاه پلی تکنیک میلان هستند که به عنوان عضو گروه تحقیقاتی در مرکز پژوهشی LUCE همان دانشگاه مشغول به فعالیت هستند. داریا کاشیانی تا کنون مقالات و سخنرانی های متعددی در زمینه رنگ نور و همچنین نورپردازی شهری ارائه دارند که همگی محصول طرح های پژوهشی ایشان در مرکز پژوهشی LUCE بوده است. موضوع رساله دکترای ایشان Urban Social Lighting است.دکتر آماردیپ دوگار (Dr. Amardeep M Dugar )

دکتر آماردیپ دوگار دکترای خود را در زمینه نورپردازی معماری از دانشگاه سلطنتی نیوزلند (Victoria University of Willington) اخذ نموده اند. دکتر دوگار پس از بازگشت به هندوستان فعالیت پژوهشی و حرفه ای خود را در شرکت خود با عنوان Research & Design ادامه دادند و تا کنون موفق شده اند 7 جایزه بزرگ بین المللی در زمینه نورپردازی را از آن خود کنند. ایشان علاوه بر اینکه عضو انجمن بین المللی طراحان نورپرداز (IALD) و عضو جامعه نور و نورپردازی (SLL) هستند، مدتی نیز به عنوان استاد دانشگاه ویسمار فعالیت داشته اند.روژه ناربنی (Roger Narboni)

آقای روژه ناربنی، از اعضای مؤسس انجمن نورپردازان بدون مرز، متخصص در زمینه طرح جامع نورپردازی و نورپردازی فضاهای بیرونی هستند. ایشان تا کنون برای بیش از یکصد شهر دنیا طرح جامع نورپردازی ارائه داده­اند. او کتاب های متعددی در این زمینه داشته  و یکی از کتاب­های ایشان با عنوان نورپردازی منظر (Lighting the landscape) بعنوان یکی از مراجع نورپردازی بیرونی به فارسی ترجمه شده و توسط سازمان زیباسازی شهر تهران به چاپ رسیده است. در حال حاضر، آقای روژه ناربنی مدیر شرکت نورپردازی کانسپتو (Concepto) در شهر پاریس هستند و سال گذشته (1392) به عنوان سخنران کلیدی و مدرس کارگاه طرح جامع نورپردازی در اولین همایش بین المللی روشنایی و نورپردازی ایران بخشی از تجربیات خود را در زمینه طرح های جامع نورپردازی در اختیار شرکت کنندگان قرار دادند.

 مارکو پالاندلا (Marco Palandella )

آقای مارکو پالاندلا، عضو انجمن تخصصی نورپردازی ایتالیا (APIL) و مدرس تکنیک های نورپردازی در دانشگاه سوپسی (SUPSI) سوییس هستند. ایشان در حال حاضر فعالیت حرفه­ای خود را در شرکت خصوصی خود در زمینه نورپردازی بناهای تاریخی، فضاهای شهری و نورپردازی داخلی ادامه می­دهد. سخنرانی و کارگاه جذاب ایشان در نخستین همایش بین المللی روشنایی و نورپردازی ایران که با همکاری آقای روبروتو کوردینی (Roberto Corradini) با موضوع نورپردازی بناهای تاریخی مورد استقال اغلب شرکت کنندگان قرار گرفته است.روبرتو کردینی (Roberto Corradini)

آقای روبرتو کردینی عضو انجمن تخصصی نورپردازی ایتالیا (APIL) و مدرس نورپردازی در برخی از مدرسه های معماری ایتالیا هستند. ایشان مقالات متعددی در زمینه نورپردازی داشته و در حال حاضر در شرکت خصوصی خود مشغول به فعالیت نورپردازی در زمینه نورپردازی بناهای تاریخی، عرصه های عمومی، بناهای مقدس و مذهبی و همچنین نورپردازی داخلی هستند.  سخنرانی و کارگاه جذاب ایشان در نخستین همایش بین المللی روشنایی و نورپردازی ایران که با همکاری آقای مارکو پالاندلا (Marco Palandella) با موضوع نورپردازی بناهای تاریخی مورد استقال اغلب شرکت کنندگان قرار گرفته است.دکتر یان اجهد (Jan Ejhed)

دکتر یان اجهد که دکترای معماری خود را از دانشگاه KTH سوئد اخذ نموده، موسس و سرپرست لابراتوار نورپردازی همین دانشگاه است. او در حال حاضر با درجه استادی در دانشکده طراحی دانشگاه  Linnaeus تدریس می­کند اما سابقه تدریس در دانشگاه های Kalmar، KTH، Konstfack  را نیز در کارنامه علمی خود دارد. دکتر اجهد سرپرست بخش سوم کمیسیون بین المللی روشنایی (CIE) با موضوع نورپردازی داخلی و طراحی نورپردازی و سابقاً یکی از روسای انجمن تخصصی طراحان نورپردازی (PLDA) بوده است.Joachim Ritter

ـ از اعضای موسس و عضو هیات مدیره انجمن بین المللی طراحان روشنایی (PLDA) به مدت 13 سال

ـ موسس و برگزار کننده کنگره بین المللی طراحی روشنایی (PLDC)

ـ سخنران کلیدی اولین همایش بین المللی روشنایی و نورپردازی ایران (ILDC 2013)
Herbert Cybulska

ـ رییس انجمن بین المللی طراحان روشنایی (PLDA) 

ـ متخصص نورپردازی هنری و طراح نورپرداز تئاتر

ـ طراح نورپرداز برنامه فرهنگی پاویلیون آلمان در اکسپوی 2000

ـ سخنران کلیدی اولین همایش بین المللی روشنایی و نورپردازی ایران (ILDC 2013)


 


پاول اهلرت (Paul Ehlert)

آقای پاول اهلرت معمار و متخصص نورپردازی هستند که تا کنون پروژه­های متعددی در کشورهای مختلف اروپا طراحی نورپردازی نموده­اند. ایشان علاوه بر عضویت در انجمن های بین المللی نورپردازی مانند PLDA و IALD ، مدیر و طراح نورپرداز در دفتر خود با عنوان EPOS Design نیز هستند. آقای اهلرت متخصص در زمینه نورپردازی داینامیک بوده و در نخستین همایش بین المللی روشنایی و نورپردازی ایران بخشی از تجربیات خود در این زمینه را در اختیار شرکت کنندگان قرار دادند.

آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 3185 | بازدید امروز : 147 | کل بازدید : 604674 | بازدیدکنندگان آنلاين : 2 | زمان بازدید : 0/1876 


راه اندازی، طراحی، اجرا ، ورود محتوا و بروزرسانی وب سایت:
متين تايم بهار1393     Powered by: MatinTime  2014