جدیدترین اخبار همایش
پشتیبانان علمی همایش
iesi pldc
پشتیبانان طلایی
گلنور
میران طرح و فن آبگینه
پشتیبانان نقره ای
پشتیبانان برنز

SPN

نیکان

تکساز

فرانور

شید افراتاب لوگو آریاکوهان شهاب پارس
نورسا فرم    
روز شمار همایش

دومین همایش بین المللی روشنایی و نورپردازی ایران 28 تا 30 آبان 93 در هتل المپیک تهران برگزار شد.

عضو خبرنامه همایش شوید
 
دانلود کتابچه همایش
اخبار > مصاحبه ماهنامه فرهنگی ـ هنری نمایه تهران با دکتر جهانشاه پاکزاد، عضو کمیته علمی همایش بین المللی روشنایی و نورپردازی ایران


  چاپ        ارسال به دوست

مصاحبه ماهنامه فرهنگی ـ هنری نمایه تهران با دکتر جهانشاه پاکزاد، عضو کمیته علمی همایش بین المللی روشنایی و نورپردازی ایران

ماهنامه فرهنگی ـ هنری نمایه تهران در ششمین شماره خود با موضوع پرونده ای درباره میدان و فضای عمومی، به آسیب شناسی فضاهای عمومی شهری در گفت و گو با دکتر جهانشاه پاکزاد، عضو کمیته علمی همایش بین المللی روشنایی و نورپردازی ایران پرداخته است.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

به زعم این گزارش، دکتر جهانشاه پاکزاد، استاد دانشگاه شهید بهشتی، یکی از اساتید خوشنام و پیشرو در حوزه طراحی شهری است. بسیاری از واژه­های نوین شهری را برای نخستین بار او وارد ادبیات فارسی کرده و مفاهیم متعددی را در این حوزه شرح و بسط داده است. پاکزاد در آسیب شناسی فضاهای عمومی حرف­های بسیاری برای گفتن دارد. او در این مصاحبه، با عنوان سوپاپ اطمینان، به ملاحظات و مناسبات تاریخی، سیاسی و اجتماعی­ای که تا به امروز مانع شکل­گیری فضاهای عمومی در ایران شده، اشاره می­کند و عمیقاً معتقد است برای عبور از موانع موجود باید واقع گرایانه با اقتضائات روز مواجه شد.

ماهنامه نمایه تهران، نشریه­ای مستقل و حرفه ایست که منتقدانه به پیرامون خود می­نگرد و می­خواهد در حوزه شناسایی و نقد بحران­های شهری نقشی فعال بازی کند.

 

 


٠٩:٤٩ - 1393/04/08    /    شماره : ٤٤٢    /    تعداد نمایش : ٩٣١خروج
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 117648 | بازدید امروز : 14 | کل بازدید : 598123 | بازدیدکنندگان آنلاين : 1 | زمان بازدید : 0/2031 


راه اندازی، طراحی، اجرا ، ورود محتوا و بروزرسانی وب سایت:
متين تايم بهار1393     Powered by: MatinTime  2014